» اگر زن درخواست طلاق کند مهریه تعلق میگیرد؟

اگر زن درخواست طلاق کند مهریه تعلق میگیرد؟

نقش وکیل در گرفتن مهریه چیست؟

برای انتخاب وکیلی متخصص و مجرب در زمینه مطالبه مهریه باید تحقیقات و بررسی های بسیاری انجام دهیم تا وکیلی کارکشته برای پرونده خود پیدا کنیم. مطمئنا اکثر ما زمان کافی برای پیگیری وکلای مهریه در تهران را نداریم، وکیل انتخابی شما روی پرونده بسیار تاثیر گذار است بنابراین سعی کنید وکیلی که در گذشته چندین پرونده موفق در حوزه مطالبه مهریه داشته است انتخاب کنید.

بهترین وکیل خانواده در تهران، پرونده های بسیاری را در مورد مهریه داشته است به همین دلیل مهارت بالایی در این زمینه دارند. مهریه مالی است که بعد از عقد به زوجه تعلق می گیرد و اگر عندالمطالبه باشد زوجه می تواند هر زمانی آن را از زوج درخواست کند و زوج موظف به پرداخت آن است. اگر عندالاستطاعه باشد زن باید ثابت کند که مرد توانایی مالی برای پرداخت آن را دارد. در اغلب موارد مهریه در زمان طلاق درخواست می شود و به این علت که خانم ها اطلاعات کاملی از مهریه و شرایط دریافت آن ندارند، بهتر است از وکیل مهریه خوب در تهران که در این زمینه فعالیت می کند کمک بگیرند.

چگونه یک وکیل خوب پیدا کنیم؟

برای انتخاب بهترین وکیل مهریه در تهران خوب باید تحقیق کنیم تا از توانایی علمی، تجربه، شهرت، میزان حق الوکاله، حسن اخلاق و بسیاری از خصوصیات دیگر وکیل مطلع شویم. سرنوشت پرونده مهریه و زندگی ما را وکیل رقم خواهد زد، بنابراین باید صلاحیت بررسی پرونده مربوط به مطالبه مهریه را داشته باشد.

وکیلی که قدرت ارتباط گیری بالایی با دیگران داشته باشد، احتمال موفقیت بیشتری در پرونده های موکلین خود خواهد داشت. از طرفی وکیلی که ارتباطات قوی دارد، به راحتی با دوستان و همکاران خود مشورت کرده و راه حل های مناسبی برای حل پرونده به دست می آورد.

صداقت وکیل یکی از معیارهای مهم است، وکیل باید در صورت اطلاع از شرایط پرونده و میزان پیروزی، آن را به موکل اطلاع داده و صرفا برای دریافت حق الوکاله وعده های پوچ به موکل ندهد.

وظایف وکیل مهریه

زمانی که درخواست طلاق از طرف مرد باشد، موظف است طبق قانون کل مهریه زن را بپردازد و اگر طلاق از طرف زوجه در صورت کراهت از شوهر باشد از نوع طلاق خلع است و زوجه در مقابل مالی که به شوهر می دهد، می تواند طلاق بگیرد، معمولا این مال مقداری از مهریه است که از طرف زن بخشیده می شود، حتی می تواند بیشتر یا کمتر از مهریه هم باشد.

وظایف وکیل مهریه:

  • مهریه را در زمان کمی از مرد دریافت می کند
  • به سرعت اقدام به توقیف اموال مرد می کند.
  • نیازی به حضور زن در دادگاه نیست و تمام کارها را وکیل بر عهده می گیرد.
  • گرفتن کم جلب زوج در صورت عدم پرداخت مهریه از طرف مرد که نیاز به حضور زوجه نیست.
  • اگر مرد درخواست اعسار و ناتوانی مالی کند، وکیل مهریه با توجه به قوانینی که می داند، درخواست مرد را رد می کند.

کلام آخر

از تمام کسانی که تا انتهای مقاله برترین وکیل ما را همراهی کردند سپاسگزارم. هر زوجی امکان دارد در طول زندگی یا زمان جدایی، طلاق به مشکل مهریه برخورد کند که نحوه و میزان پرداخت آن باید توسط دادگاه به مرد اعلام گردد. همراهان گرامی می توانید به مجله برترین وکیل مراجعه کنید و با بهترین وکیل مهریه در تهران مشورت نمایید. مجله برترین وکیل بهترین و بزرگ ترین سایت حقوقی در ایران می باشد سعی دارد که به معرفی بهترین وکیل ایران و تهران می پردازد.

فرم ارسال نظر